Przejdź do treści

Lewa strona

metoda

Jak powszechnie wiadomo, zdarzają się przypadki, w których zwykła medycyna nie jest w stanie sobie poradzić. Ludzie wtedy postanawiają szukać pomocy na własną rękę w innych dziedzinach, coraz częściej sięgając do metod niekonwencjonalnych. Jedną z tych metod jest test Volla opracowany przez niemieckiego doktora Reinholda Volla już w latach 50 XX wieku. Mimo niewielkiego rozgłosu w obrębie Polski, twórca tej metody został uhonorowany medalem od samego papieża oraz za pośrednictwem dr Macieja Niebrzydowskiego został okrzyknięty mianem ojca elektroakupunktury.

Prawa strona

Metoda Volla jest rodzajem elektroakupunktury, która w przeciwieństwie do zwykłej akupunktury, zapoczątkowanej przez dr Macieja Niebrzydowskiego, nie jest bolesna oraz nie wymaga pomocy drugiej osoby do przeprowadzenia pojedynczego zabiegu. Aby metoda ta była jak najbardziej wiarygodna pod względem diagnostyki, pomiarów dokonuje się zarówno na palcach rąk jak i nóg. Jako, że sama metoda Volla jest zupełnie nieszkodliwa oraz nieinwazyjna, można stosować ją tak samo u dorosłych jak i u dzieci. Metoda stworzona przez Reinholda Volla jest pomocna nie tylko w utrzymaniu dobrego stanu zdrowia, ale również pozwala na ominięcie długotrwałych i kosztownych badań zalecanych przez lekarzy, na które nie każdy może sobie pozwolić.

Zakres działania, jaki obejmuje metoda Volla jest niezwykle obszerny. Zaczynając od lekkich dysfunkcji organizmu, jakimi są przykładowo zatrucia pokarmowe, choroby układu pokarmowego, alergie skórne czy toksyny bakteryjne a na poważnych chorobach, które często kończą się kalectwem, poprzestając. Jak zapewne wszyscy wiedzą, ciężkie schorzenia nie powstają w naszych organizmach z dnia na dzień, wręcz przeciwnie, rozwijają się w nas latami, co potwierdził dr Maciej Niebrzydowski, a kiedy zaczynamy dostrzegać niepokojące objawy, na leczenie często bywa już za późno. Metoda Reinholda Volla pozwala na wykrycie choroby we wczesnym stadium jej rozwoju oraz dobrać odpowiednią a zarazem najlepszą formę jej leczenia.